Home page > Stany-tipy

Stany-tipy

Stany

      Na trhu můžeme nalézt nepřeberné množství stanů pro nejrůznější příležitosti. Turistické, táborové, historické, nůžkové nebo party stany.

Párty stany

Snad žádná společenská, kulturní, sportovní, propagační či firemní akce pod širým nebem se dnes  neobejde bez party stanů. Mají téměř neomezené uplatnění v každém ročním období. Párty stan představuje rychle montovatelný a demontovatelný objekt a výborný zastřešovací prvek maximálně šetrný k přírodě. Použitý materiál stanů bývá slitina hliníku, ale je možné je vyrábět i z oceli. Díky dlouholetým zkušenostem řady výrobců s výstavbou a montáží stanů si můžete nechat postavit party stany prakticky kdekoliv i mírně nerovném terénu.

Ideální do těchto stanů je tzv. pivní set.

 Turistické stany

Bez turistického stanu se dnes obejde jen málokdo. Pokud pořizujeme stan pro děti na zahradu, postačí nám jednovrstvý. Pro výlety do přírody bychom měli určitě sáhnout po dvouplášťovém. Vnější stan – tzv. tropico, chrání stan před vodou a UV zářením. Vnitřní stan odvádí vlhkost do prostoru mezi vnitřním a vnějším stanem. Důležitou součástí stanu je podlážka, která musí být nepropustná. U kvalitních stanů by neměly chybět švy přelepené nepropustnou páskou či zatřené lepidlem
Táborové stany
Mezi táborové stany můžeme zahrnout stany podsadové, které byly vynalezeny v Čechách a nyní se vyrábí již s dlouholetou tradicí. Montáž podsady není složitá a zvládnou ji i nejmenší táborníci.Dále můžeme mezi táborové stany zařadit týpí šitá po vzoru severoamerických indiánů. Je vždy dokonale větrané, světlé, v létě chladné, v zimě vyhřáté, odolné dešti a bouři a s plápolajícím ohněm je útulné i malebné.Pro hromadné táboření lze však použít mnoho dalších typů stanů.

Historické stany
Na trhu lze objevit historické stany snad všech období. Snahou výrobců je vždy, aby stany odpovídali v maximální míře dobovým předlohám. Lze si vybrat např. středověké stany, jejichž rozlišení vychází z půdorysu základny, tj. čtverec, šestiúhelník, osmiúhelník a dvanáctiúhelník. Dále římské stany, vikingské a mnohé další. Nechybí ani použití tradiční dobové látky.Historický stan je dlouhodobou investicí a mnohonásobně umocní Vaše zážitky z doby, kterou jste se rozhodli prožít mimo 21.století.
Nejlepší je ale rozhodně zábava s party stanem.